"דגל אדום": על מעורבות הרשויות הישראליות במהלך המשיחי להבאתן של "פרות אדומות" למען בנייתו של בית המקדש

28/07/2023

מזה שנים ש'המכון לבניין המקדש' משקיע מאמצים וממון על מנת לאתר "פרה אדומה" אשר שריפתה תאפשר לקיים את טקסי הטהרה הנחוצים בדרך לבניית בית המקדש. הדבר נעשה בשיתוף פעולה הדוק עם גורמים אוונגליסטים אשר לפני שנתיים הקימו למטרה זו את ארגון "בונה ישראל". עבור הארגונים האוונגליסטים פרויקט "הפרה האדומה" נועד להניע תהליך אפוקליפטי שבסופו יופיע המשיח. דמות מפתח בחיבור בין תנועות המקדש והגופים האוונגליסטים הללו הוא צחי מאמו, פעיל ימין אשר מוביל ניסיונות השתלטות על נכסים פלסטינים באגן העיר העתיקה. לדבריהם של המעורבים בפרויקט לא מדובר בחזון רוחני שאין לדעת אם ומתי יתגשם אלא בפעולה ארצית שתתממש "בשנים הקרובות".

הפרויקט עשוי להישמע הזוי מכדי שיהיה ראוי להתייחסות. אלא שגורמים מתוך ממשלת ישראל חברו אל תנועות המקדש ושותפיהן האוונגליסטים ונרתמים לסייע להן להביא פרות אדומות לישראל.
בנייר זה אנחנו מתארים כיצד בשנה שעברה המנכ"לים של משרדי ירושלים ומורשת ומשרד החקלאות סייעו למיזם "הפרה האדומה". הסיוע שניתן על ידם עד כה כולל: הקצאה של מרכז מבקרים באתר ארכאולוגי בגדה המערבית לבניית חווה לגידול הפרות; מתן אישור להבאת הפרות האדומות לארץ באופן שעל פניו לא עומד בכללים שמשרד החקלאות קבע על מנת למנוע הפצה של טפילים ומחלות; ותכנון של "טיילת  תיירותית" אל האתר במזרח ירושלים אשר משקיף אל הר הבית/חרם א-שריף ושבו תנועות המקדש מתכוונות לקיים את  טקס "הפרה האדומה". 

ניירות עמדה
28.07.23

Related Topics