סיורים

 מבחר סיורים באנגלית ובעברית - שתפו אורחים מחו"ל 

סיור סובב הר הצופים
יום חמישי, 18 ביולי, 16:30 - שער 1 של האוניברסיטה העברית בהר הצופים
https://www.drove.com/campaign/667be5f9d7d0cc94a5f7b906
 

(אנגלית) - סיור בעיר העתיקה
יום שישי, 19 ביולי, 9:00 - שער יפו
https://www.drove.com/campaign/667bcde487479dc9ffa1c91e

 

עמותת עיר עמים מזמינה את הציבור לסיורים להכרת הסוגיות המדיניות ועירוניות של ירושלים כלב לבו של הסכסוך הישראלי-פלסטיני. הסיורים מזמנים מבט על ירושלים, תוך סקירה וניתוח של המציאות המורכבת בעיר.

הסיור עובר בנקודות תצפית ובשכונות ישראליות ופלסטיניות במזרח ירושלים. הסיור מספק רקע על היווצרות גבולותיה של ירושלים ודן במכלול סוגיות מכריעות ביחס לחיים בעיר ולעתידה המדיני: מכשול ההפרדה, היחסים בין השלטון לאוכלוסיה הפלסטינית, בנייה ופיתוח ישראליים במזרח ירושלים ועוד.

הסיורים מיועדים לבני 18 ומעלה אינם כוללים הליכה אלא רק נסיעה באוטובוס ועמידה בנקודות תצפית.

השתתפות בסיורים מותנת בהרשמה מראש. ניתן להירשם לסיורים הקרובים בעמודה השמאלית בדף זה.

 

For tours in English go here

הסיור היה מעשיר מעניין ומעמיק, וההדרכה היתה חדה קולחת ובגובה העיניים. המפגש עם מזרח ירושלים ועם העמותה תרם לנו מאוד כישראלים צעירים אחרי שירות צבאי, כירושלמים, וכאנשים שוחרי טוב

"ההדרכה היתה מצוינת וגם נקודות התצפית שנבחרו היו מעולות. באופן אישי, בתור מי שהיתה בלא מעט סיורים של ארגונים שונים, התרשמתי מאוד ואפילו הופתעתי מכמות הדברים החדשים שלמדתי" 
 

 

"יצאתי עם תחושה אמנם קשה, כי המצב קשה ומייאש, אבל גם עם תחושה שעוררה בי תקווה, שידע הוא כוח ויכול להניע אנשים.
אם הבורות מובילה ליותר כעס וגזענות הרי שלידע כנראה יש פוטנציאל להוביל ליותר הבנה, חמלה ואף תקווה.
ובמקרה הזה בפרט אולי ביתר שאת (מאחר וכ"כ הרבה ישראלים יודעים כ"כ מעט)".

"אתמול השתתפתי בסיור במזרח ירושלים, ואני מרגישה צורך גדול להודות לכם. החוויה הייתה משמעותית ביותר, יצאתי מהסיור הזה עם כל כך הרבה אינפורמציה וכל כך הרבה מידע חדש, שהצליח לקבל משמעות על ידי ראיית המקומות והמדובר במו עיניי. ... רק עכשיו כשאני אחרי הסיור אני מבינה כמה הוא חשוב, לכל אדם, והלוואי שעוד ועוד אנשים ייחשפו לרעיון. תודה, תודה ושוב תודה."

 

"...היתה חוויה מאוד מיוחדת ומאירת עיניים. כירושלמי וכמורה התביישתי מעיוורוני ומעצימת עיניים מול האיוולת. 
אני רוצה להביע הערכת תודה עמוקה למדריכה, שהצליחה לשרטט תמונה מורכבת של המציאות ללא רגשנות מיותרת אבל דרך הרבה אמפתיה, בדרך ברורה ונגישה לכל מאזין אך ללא פשטנות וללא התחנפות, הרבה בזכות שליטה מרשימה בפרטים ובהכרת המציאות האנושית מאחורי המספרים.  אמליץ בחום על הסיורים ואשמח לקחת חלק בפעילויות נוספות".
 

 
שלום וברכה

ראשית כל רציתי לומר לכם שהמדריך היה מדהים, והסיור איתו בשבוע שעבר היה מעולה בכל קנה מידה. הסטודנטים
הראו עניין רב ונהנו מהדינמיות והידע העצום שלו. תודה רבה 

בשם קבוצת הרצליה, ברצוני להודות לך על הסיור המאלף אתמול בירושלים.
למרביתנו היה זה סיור לימודי בסביבה לא מוכרת,  והשאיר אותנו עם מחשבות רבות, מטרידות, לגבי עתיד העיר ועתיד שני העמים החיים בה.
היתה תמימות דעים בקבוצה, כולל "הימניים" שבינינו, שהצגת את הנושאים באופן עובדתי וענייני, ולא נפלת למלכודת של מגמתיות יתר.
אנו נמליץ לחברים נוספים להשתתף בסיורים עתידיים שלכם.

"אתמול השתתפנו בסיור במזרח ירושלים. אנחנו קבוצה של צעירים וצעירות שגרים בירושלים , ובמקור מהצפון, ועד הסיור חיינו במין אשליה קטנה שאנו באמת מכירים לעומק את מהות הסכסוך והקונפליקט ערבי- ישראלי. חשבנו שאנחנו מכירים מספיק את אודותיה של עיר הקודש ואת הקסמים שטומנת בחובה העיר הנפלאה הזאת. זה היה נכון עד שפגשנו את יניב, המדריך הנפלא שהוביל והנהיג את הסיור בשישי האחרון. נדהמנו לשמוע אינפורמציה חשובה וחדשה עבורנו, ומידע מזווית ראייה כ"כ חשובה והייתה חשוכה לנו. נשארנו פעורי פה לנוכח הממצאים שהציג.."

 

 "רציתי לומר המון תודה על הסיור המעולה. המדריך היה פשוט מרתק, השפיע עלינו ידע רב תוך רגישות לכל המורכבויות, העביר תמונה רחבה מאוד וגם בתחושת חניכי המכינה  - מאוד כנה ואמיתית.
שוב, הרבה תודה."
 

"המון תודה על הסיור המעולה.
המדריך היה פשוט מרתק, השפיע עלינו ידע רב תוך רגישות לכל המורכבויות, העביר תמונה רחבה מאוד, וגם בתחושת חניכי המכינה -  מאוד כנה ואמיתית.
שוב, הרבה תודה"

סיורים מוזמנים לקבוצות

עיר עמים מקיימת לכל אורך השנה סיורים לקבוצות רבות ומגוונות: סטודנטים, אנשי חינוך, תלמידי מדרשות ומכינות קדם צבאיות, בוגרי תנועות נוער, קבוצות מקצועיות, פעילי ציבור, דיפלומטים, קהילות יהודיות מחו"ל ועוד.

תכנית הסיור נקבעת בתיאום עמנו ונבנית תוך התחשבות באופייה של הקבוצה, ברקע שלה ובדגשים המתאימים לה. ניתן לקיים סיור הכולל גם פעילות נוספת ובה דיון על נושאי הסיור או צפייה משותפת בסרטי "רגע י-ם"

להזמנת סיור לקבוצה אנא צרו עמנו קשר דרך:
studytours@ir-amim.org.il