פנייה ציבורית בנושא מצעד הדגלים ברובע המוסלמי/ אמיר חשין


 


אמיר חשין, היה יועצו לענייני ערבים של ראש העירייה טדי קולק ז"ל. המכתב הנ"ל נשלח לכל המכותבים.
ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו
שר הביטחון, מר אביגדור ליברמן
ראש עיריית ירושלים, מר ניר ברקת
המפכ"ל, רב-ניצב רוני אלשיך
ראש שירות הביטחון הכללי, מר נדב ארגמן
עו"ד אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה
מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי
עו"ד אסנת מנדל, משרד המשפטים, מנהל מחלקת הבג"צים
 
מכובדי,
הנדון: "ריקוד הדגלים" ביום ירושלים

אני כותב מילים אלה מנהמת לבי. מהיכרותי את השטח והדמויות הפועלות, אני חש ש"ריקוד הדגלים" ביום ירושלים אשר כהרגלו יחצה את הרובע המוסלמי, עלול להמיט על רבים אסון כבד.


לא תוכלו להגיד 'לא ידענו'. 'לא שערנו'. 'לא הוזהרנו'. הכתובת רשומה על הקיר. רשומה באותיות ענקיות. אין אדם שלא יוכל לקראן. רשומה בצבע אדום בוהק. רשומה בדמם של אלה שחרדים לשלומה של ירושלים. עליכם לעשות ככל שבידכם לעצור את "ריקוד הדגלים" ולא לאפשר את מהלכו במרכזו של הרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים. בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ אישר כבר בשנה שעברה את מעבר "ריקוד הדגלים" ברובע המוסלמי אך יחד עם זאת העיר/דרש מהמשטרה "...אנו סבורים שהגיע הזמן לאפס סובלנות ל'מוות לערבים'. אפס סובלנות זה עיכוב, מעצר וכתב אישום. יש לשים את 'מוות לערבים' מאחורי סורגים".
לצערנו נפלו מילות הבג"ץ על אוזניים ערלות. קולו של הבג"ץ נבלע כניגונו של הפיקולו בצווחת התזמורת הרעשנית של 'מוות לערבים', 'מחמד חזיר', 'מחמד מת' ועוד דברי נאצה, גידופים, קללות וביטויי גזענות קיצוניים על הערבים וכנגד הערבים. לא הייתה זו פעולה של בודדים כפי שמנסים יוזמי האירוע לגונן על חסידיהם. מדובר על נהר אדם, שוצף וקוצף מלווה ומוסת ע"י מוריהם, רבניהם ומדריכיהם. כל הצופה בסרטונים שצולמו במהלך "ריקוד הדגלים" בשנים עברו אינו יכול שלא להבחין בתופעות הגזעניות ובמבוכתם של השוטרים המלווים/המאבטחים את כנופיות "הרוקדים", נדחפים על ידם, מבוזים על ידם, משתמשים בשוטרים כשקי חבטות. כבוד למשטרה באירוע זה – אָין!!!
ביום "ריקוד הדגלים" ממליצה המשטרה לסוחרי הרובע המוסלמי בעיר העתיקה להיעדר מחנויותיהם לבל יבולע להם. על העיר מוטל עוצר "מרצון".

"ריקוד הדגלים" אשר יתרחש השנה סמוך מאוד לתחילת חודש צום הרמדאן המוסלמי עלול להביא לכדי התנגשות אלימה,התנגשות דמים בין שתי הקהילות ברובע המוסלמי. אלימות זו עלולה לגלוש לחלקים אחרים בארץ ואפילו, חס וחלילה, לאתרים רגישים אחרים ברחבי העולם. 
מקווה מאוד שקוראי איגרת זו ישקלו שנית את העניין.
בכבוד רב,
 
 
אמיר חשין
 
בלוג

Related Topics