ריקוד מושחת/ שלום בוגוסלבסקי

אני מבין שהארץ כמרקחה בגלל מישהו שרקד בחתונה תוך שהוא דוקר תמונה של תינוק שנרצח. כי דקירת התמונה היא, אולי, הדבר היחיד שלא שגרתי בסרטון שפורסם בערוץ 10. שירי וריקודי השנאה והנקמה האלה הם בנוהל בחתונות של כהניסטים ונוער גבעות למיניהם וזה כבר צולם ופורסם בעבר.

את אותם השירים והריקודים תוכלו לראות בכל ראש חודש ברובע המוסלמי בירושלים במהלך "סיבוב השערים" מסביב להר הבית. שם, כנראה, תהיה בולטות מה ללהיט "ייבנה, ייבנה, ייבנה המקדש. יישרף, יישרף, יישרף המסגד". מצטער שאין לי סרטון, המשטרה אסרה לאחרונה לתעד את זה.

אבל פעם בשנה, ביום ירושלים, אתם תראו מאות צעירים ממשתתפי "מצעד הדגלים" פורצים בריצה לתוך הרובע המוסלמי ושרים את "יישרף המסגד", "נקם אחת משני עיני מפלסטין", "מוחמד ההומו" והאולדי באט גודי "מוות לערבים". לא יודע אם דקרו תמונות שם, אבל הסבו נזקים לחנויות. ושם, לא מדובר על נוער בסיכון מופקר מהגבעות. אלא על תלמידי ישיבות "רגילים".

כמה מאות מטרים מאחוריהם הולכים בניחותא אנשים טובים מן הישוב ושמחים באיחוד ירושלים. ואם תספרו להם מה קורה בהמשך אותו מצעד הם יופתעו ולסתם תישמט על הרצפה. אנחנו? אצלינו? לא יכול להיות!

וכשיראו את הווידאו יגידו שכן, זה נראה לא יפה. אבל מי צילם? ומה האג'נדה שלו? ומי מממן אותו? ומה היה שם קודם? והאם הסרטון ערוך? ונכון ש"מוחמד מת" נשמע קצת מודבק?

ואם יצוף משהו באמת חד משמעי, תגיע הקומדיה הגדולה: מסתבר שאף אחד לא ידע שיש חתונות כאלה ואלה השירים והריקודים שבהן. אף אחד לא הכיר את הארגונים, הרבנים המסיתים והדמויות המרכזיות. אין להם שום קשר אלינו. הם לא מהמגזר. הם בכלל לא יהודים! געוואלד, רק שלא תיפגע "תדמית המגזר". אנחנו לא רוצחי דוואבשה - אנחנו רועי קליין!

סרטון הקמפיין נגד מצעד הדגלים ברובע המוסלמי

ותנו לי להגיד לכם משהו. כל הכהניסטים וה"יצהרניקים" לא מפחידים אותי במיוחד. אין הרבה מהם. לא יותר משיש ניאו נאצים באירופה הנאורה, וייתכן שפחות. יש כאלה בכל מדינה בעולם ואנחנו, תאמינו או לא, לא מיוחדים.

מה שכן מפחיד אותי זה שהפעם הראשונה שבה אנחנו רואים משהו שדומה לאמירה ברורה ותגובה תקיפה מצד כמה ממנהיגי הימין הדתי, ולא רק את האפולוגטיקה וההכאה הרגילה על חזי אחרים, זה כשתינוק נשרף למוות בשנתו ובני כלבה מצולמים חוגגים חתונה בדקירת התמונה שלו.

הפוסט פורסם לראשונה בעמוד הפייסבוק 'תניח את המספרים ובוא נדבר על זה'.

 

בלוג

Related Topics